مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -

مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین

مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قراردارد. مجموعه شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی، باغ پرندگان و اولین دلفیناریوم در ایران است. در دلفیناریوم این مجموعه گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى از جمله دلفین، شیر دریایى شمالى، شیر دریایى جنوبى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن نگهداری می‌شوند و بازدیدکنندگان می‌توانند از هنرنمایی آنان که توسط مربیان ایرانی تربیت می‌شوند دیدن کنند. در مجموع ۲۱ پستاندار دریایى در استخرهایى با حجم ۱۸۰۰۰ متر مکعب پر شده از آب دریا نگهدارى می‌شوند.

فضای سبز

فضای سبز پارک دلفین شامل بیش از یکصد گونه گیاهی از جمله هزاران درخت نخل، بنجامین‌هاى بسیار بزرگ، درختان لور (انجیر معابد)، اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمى، شیشه شور، تکوما، سیاه نوفیلد، کند کارپوس، جونیا پروس و بیش از ۲۵ گونه کاکتوس و سایر گیاهان است که با توجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش و مرجانی بودن خاک آن در نوع خود بی‌نظیر است.

باغ پرندگان

در داخل محوطه پارک دلفین، باغ پرندگان با داشتن بیش از ۵۷ گونه پرنده از جمله پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن آفریقایی و گونه‌های نادری چون تمساح پوزه کوتاه، بی‌شک یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران است. از جمله نکات قابل توجه در این پارک گردآوری گونه‌های مختلف از اقصی نقاط جهان از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق آسیا تا آفریقا است. در باغ پرندگان کیش عوامل زیست‌محیطی مناسبی برای زادآوری فراهم شده است. یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های باغ پرندگان کیش، حرکات نمایشی طوطی‌ها است.

آکواریوم

آکواریوم پارک دلفین کیش با محیطی دلنشین و رویایی شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دیدنی پارک دلفین کیش باشد. وجود کوسه ماهی و ماهی مرکب و انواع و اقسام ماهی‌هایی که شاید تاکنون از نزدیک ندیده باشید، لذتی وصف‌ناشدنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
آکواریوم پارک دلفین شامل انواع نرم‌تنان، گونه‌های ستاره دریایی، اسب‌های دریایی، انواع طوطیا و ماهی‌هایی که چنان خود را با محیط وفق می‌دهند که به سادگی نمی‌توان آنها را تشخیص داد، است.

بازدیدکنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان و سپس به دلفیناریوم هدایت می‌شوند.

اطلاعات دسترسی

نشانی جزیره کیش، جاده جهان
تلفن ۳۷ ۵۲ ۴۴۴ (۰۷۶۴)
ایمیل ارسال نامه
وب‌سایت
بهای بلیت ورودی از ۸۵۰،۰۰۰ ریال
امکانات پارکینگ، پارک، باغ وحش، دلفیناریوم، آکواریوم، چایخانه، فروشگاه، سرویس بهداشتی