بهترین زمان سفر

ساحل نقره‌ای، آفتاب درخشان، آسمان آبی، دریای فیروزه‌ای، هوایی پاک و آرامش کامل؛ این ویژگی‌ها جزیره‌ی کیش را به مروارید خلیج‌فارس مبدل کرده است. جزیره کیش در یک منطقه‌ی خشک و گرم واقع‌شده و تحت تأثیر آب‌وهوای بیابانی قرار دارد. جزیره کیش تابستان‌هایی طولانی و گرم و زمستان‌هایی کوتاه و معتدل را تجربه می‌کند. آب‌وهوای جزیره‌ی کیش تحت تأثیر توده‌های هوای جنوبی و شمال غربی است. بارش باران تنها در ماه‌های زمستانی و در اکثر اوقات سیل‌آسا و زودگذر است، به همین خاطر جزیره به‌طور عمومی خشک و با سرانه‌ی بارش کم است. رطوبت هوا در تابستان‌ها به بالاترین حد خود می‌رسد تا جایی که شاید رطوبت ۱۰۰% هم دور از انتظار نباشد.

آذر تا فروردین بهترین زمان دیدار از کیش است، چراکه هوا معتدل و بسیار دلپذیر است. اردیبهشت تا مهر هوای جزیره گرم و شرجی و میانگین دمای روزانه آن در این ماه‌ها تقریباً نزدیک به هم است (حدود ۳۰ درجه سانتی‌گراد). باوجود گرمای هوا، جشنواره تابستانی کیش با برنامه‌های متنوع و تخفیف‌های وسوسه کننده‌ی خود، علاقه‌مندان بسیاری را به جزیره می‌کشاند. نوروز فصل پربار گردشگری جزیره است و پروازهای ارتباطی گاهی به دو برابر میزان همیشگی افزایش می‌یابد و ظرفیت هتل‌ها جوابگوی همه گردشگران نیست. برای سفر در نوروز باید قبلاً اقامتگاه خود را رزرو کرده باشید و یا آماده‌ی گذران شب در کمپ‌های نوروزی باشید.

غالب گردشگران، آخر هفته را برای سفر به کیش مناسب می‌دانند. اگرچه آخر هفته‌ها برنامه‌های تفریحی بسیاری در کیش برگزار می‌شود، بااین‌حال مهم‌ترین دلیل این دسته از گردشگران، بهره از تعطیلات آخر هفته و دشواری‌های درخواست مرخصی است؛ اما اگر بتوانید روزهای وسط هفته را برای سفر انتخاب کنید، حدود ۳۰% در هزینه‌های رفت‌وبرگشت و اقامتتان صرفه‌جویی کرده‌اید.