چگونه برویم؟

آسان‌ترین و سریع‌ترین راه رسیدن به جزیره کیش مسیر هوایی است. روزانه به‌طور متوسط ۱۵ هواپیما از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت فرودگاه جزیره کیش پرواز می‌کنند که یک ساعت و نیم بعد در مقصد به زمین می‌نشینند. قیمت مصوب بلیت یک‌طرفه ۱٬۷۲۵٬۰۰۰ ریال است که البته با توجه به شروع آزادسازی نرخ بلیت از اردیبهشت ۱۳۹۳، تا حداکثر ۲٬۳۹۵٬۰۰۰ ریال نیز عرضه می‌شود. بلیت هواپیمای چارتر تهران تا جزیره کیش نیز از ۱٬۴۱۷٬۰۰۰ ریال شروع می‌شود و در ایام تعطیل معمولاً  ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش قیمت پیدا می‌کند. گرچه اگر خوش‌شانس باشید، در روزهای غیر تعطیل، بلیت‌هایی به بهای کمتر از ۱۰۰٬۰۰۰ تومان هم می‌توانید پیدا کنید. از شهرهای آبادان، ارومیه، اصفهان، اهواز، بم، بندرعباس، تبریز، تهران، چابهار، خرم‌آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، شیراز، کرمانشاه، گرگان و مشهد پرواز مستقیم تا جزیره کیش دایر است.

برای رسیدن به جزیره کیش می‌توان از مسیر ریلی یا جاده‌ای هم استفاده کرد. در این صورت باید تا بندرعباس را با اتومبیل شخصی، اتوبوس یا قطار بروید و ازآنجا به‌سوی بندر چارک یا بندر آفتاب در ۳۰۰ کیلومتری بندرعباس بروید. با قطار می‌توان مسیر تهران تا بندرعباس را در حدود ۲۰ ساعت طی کرد. قطار دو بار در شبانه‌روز به سمت بندرعباس حرکت می‌کند. هزینه بلیت یک‌طرفه برای مسافرت در یک کوپه‌ی شش تخته ۶۰٬۰۰۰ تومان است. اگر مسیر جاده‌ای را برای سفر انتخاب کرده‌اید، تا رسیدن به بندرعباس نزدیک به ۱۹ ساعت با اتومبیل شخصی و ۲۱ ساعت با اتوبوس درراه خواهید بود. هزینه‌ی بلیت اتوبوس تهران تا بندرعباس از ۴۴٬۵۰۰ تومان شروع می‌شود. برای رسیدن به بندر چارک یا بندر آفتاب حدود دو ساعت و نیم در راه خواهید بود. از چارک یک ساعت و از آفتاب نیم ساعت تا رسیدن به جزیره کیش روی دریا خواهید بود. البته اگر قصد دارید که خودروی شخصی‌تان را هم با خود ببرید تا بدون نیاز به تاکسی جزیره‌گردی کنید، در این صورت بهتر است در مبادی ورودی اقدام به سوخت‌گیری کامل خودرو کنید که جایگاه‌های عرضه سوخت در جزیره کیش محدود است و در ایام نوروز بسیار شلوغ خواهند بود. برگه‌ی مجوز گمرکی خروج خودرو را نیز تا زمان پایان سفر با دقت نگهداری کنید.

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکرشده در این مطلب در آبان‌ماه ۱۳۹۴ استعلام گردیده‌اند و ممکن است دچار تغییر شده باشند. لطفاً پیش از برنامه‌ریزی برای سفر، قیمت روز بلیت را از مجاری قانونی آن جویا شوید.